Пуер - Lisosad
У будь-якому випадку, варто скуштувати цей напій.
Провінція Юньнань – місце сили, тут виробляються всі китайські чаї пуери. Поблизу плантацій на півдні Китаю розташовані тисячі чайних мануфактур, які виготовляють витримані пуери за класичною технологією. Десятки сортів відрізняються за кольором настою і чайного листя, відтінками смаку та аромату, якістю й фасуванням.
Пейзажі провінції Юньнань просто божевільні – круті гори висотою до 5 км, які поросли тропічними лісами, смарагдові пологі схили, що нагадують карпатські полонини. Не дивно, що в такому фантастично красивому місці китайський пуер виходить неймовірно смачним.
Чайні плантації Юньнані – державне надбання Китайської народної республіки. Точно так само, як виноградники у провінції Коньяк у Франції.
Межі провінції чітко позначені, і якщо чайна фабрика розташована в 100 метрах за межами Юньнані, пуери НЕ сертифікуються.Звичайно, можна і такий пуер купити в Україні, але це не буде справжнім колекційним продуктом, за яким полюють поціновувачі чаю.
Цілющі властивості пуеру, про які ходять легенди
У Китаї вважається, що чай Шу Пуер, незважаючи на свою сильну ферментацію, є справжнім джерелом вітамінів і мінералів, які:
- сприяють зниженню ваги;
- нормалізують обмін речовин;
- є сильними антиоксидантами;
- зміцнюють і збадьорюють організм;
- стимулюють роботу мозку.
У Шен пуерах ще більше користі; крім перерахованих функцій у них міститься гуанін, а це сильний антидепресант.
У Піднебесній більшість жителів стежать за своїм здоров'ям: правильно харчуються, займаються спортом і щодня п'ють чай. Може, саме тому китайці – одна з найздоровіших націй на планеті та з низьким коефіцієнтом смертності: 6,8% на 1000 осіб. Для порівняння: коефіцієнт смертності в Україні – 16,4% (за даними ООН, 2010 рік).