Чай трав'яний при діабеті
Доступні варіанти
Щоб підтримувати нормальний рівень цукру в крові, запобігти появі та розвитку «цукрової хвороби», корисно пити цей чай.
Склад: хвощ, чебрець, меліса, спориш, цвіт бузини, кропива, плоди глоду, цикорій, трава чорниці, листя та гілки шовковиці, календула.
Упаковка: Дой пак з віконцем.
Вага (на вибір):
25г + 5 фільтр мішечків;
50г + 10 фільтр мішечків;
100г + 15 фільтр мішечків.
Умови зберігання: в темному сухому місці без сторонніх запахів при температурі 18-25 градусів.
Не є лікарським засобом. Перед використанням проконсультуйтеся з лікарем або фітотерапевтом.
Функції компонентів
Хвощ використовують зовнішньо при лікуванні дерматологічних захворювань як протизапальний і дезінфікуючий засіб.
Чебрець має дезінфікувальну, сечогінну, протиспастичну властивості, стимулює відхаркування, заспокоює.
Меліса (трава) знижує тиск, сповільнює дихання і серцевий ритм. Відомі її потогінні, заспокійливі, протигрибкові та бактерицидні властивості.
Спориш знижує проникність стінок кровоносних судин, підвищує згортання крові, зупиняє кровотечі. Трава споришу у народній медицині застосовується при серцевому неврозі й прискореному серцебитті, поліартриті і запаленні суглобів, при геморої та лікуванні ран, забиттів.
Цвіт бузини має потогінну, сечогінну, протизапальну, жовчогінну, в'яжучу, проносну, жарознижувальну, відхаркувальну, заспокійливу дію та підвищує опір організму при шкірних захворюваннях.
Препарати кропиви мають кровоспинний ефект. Поряд з цим листя рослини надає жовчо- і сечогінну дію, нормалізує ліпідний обмін, стимулює регенерацію тканин, у тому числі слизових оболонок шлунка і кишечника.
Глід має розширюючу дію на судини і покращує засвоєння кисню серцевим м'язом, знімає аритмію. Ягоди рослини нормалізують сон, тому настойку з них часто рекомендують при інсомнії і нервових розладах. Плоди глоду містять велику кількість пектину, який здатний виводити з організму токсини і солі важких металів.
Цикорій має такі корисні властивості: інулін, який позитивно впливає на систему травлення, а особливо – на корисну мікрофлору кишечника і процеси засвоєння кальцію; вітаміни групи В, які необхідні для нормального функціонування нервової системи; калій та магній, які корисні для серцево-судинної системи.
Листя чорниці чинить судинорозширювальну, в'яжучу, кровотвірну, протизапальну, кардіотонічну, сечогінну, жовчогінну дію.
Листя шовковиці понижує температуру, зменшує біль, його використовують для лікування цукрового діабету, водянки. Кора і гілочки покращують обмін речовин в організмі, червоні ягоди очищують кров, а білі — заспокоюють нервову систему.
Календула має виражену протизапальну, бактерицидну, противірусну, антимикотическим, ранозагоювальну, спазмолітичну властивістю; покращує процеси регенерації; збуджує секреторну активність травних органів; стимулює жовчоутворення і жовчовиділення; виявляє седативну і антиаритмічну (зменшує серцебиття) дію.