Виробник Менхай (Menghai)
Історія виробництва Менхай почалася 1938 року. Тоді експедиція з 90 чайних майстрів на чолі з професором Фан Хе Юнем вирушила до префектури Сішуаньбанна (Юньнань) вивчити місцеві методи виготовлення чаю та налагодити масове виробництво.
У 1940 році дослідники заснували завод Фо Хай, пізніше перейменований на Чайний Завод Сішуаньбанна, потім Менхайську чайну фабрику. Майстри використовували старовинні рецепти та доповнили їх новими фішками. Так з'явилися унікальні технології, які популярні й досі. Вже тоді Пуер Менхай назвали еталоном.
Фабрика Менхай ніколи не стояла дома. Вона переймала досвід місцевих фермерів, направляла майстрів до Індії, щоб вивчити і купити новітнє устаткування на той час. 1940 року партію пресованого Шена відправили до Тибету. Через рік провінцію Юньнань окупували японці. Персонал залишив фабрику Менхай, пуер кілька років не виготовляли. Але потім дістали заховане обладнання та знову налагодили виробництво.
1973 року в чайній індустрії стався прорив – на технологи менайської та куньмінської фабрик винайшли технологію «Во Дуй», навчилися старіти чай-сирець швидше. Так виник рецепт пуера, якому не потрібна багаторічна витримка. Його назвали Шу і сьогодні це улюбленець чаєманів різних країн, включаючи Україну. Згодом завдяки майстрам Менхай Шу пуер навчилися робити й інші виробники, але завод залишився лідером із виробництва пресованого чаю. Шен 7542 та Шу 7572 отримали статус стандарту пуерної якості, ціна на ці рецепти традиційно висока досі.
Колекція пуерів Менхай
Чайні плантації фабрики знаходяться в районі Шість знаменитих гір, префектура Сишуаньбанна. На місцевому діалекті назва регіону перекладається як «Казкова країна».
Сировина – один із секретів, завдяки якому виходить настільки смачний чай, пуер Менхай славиться багатогранністю та глибоким ароматом. Сонячні дні тут ідеально врівноважені дощами та листя юньнаньських чайних дерев напрочуд соковиті. Збором сировини в горах Булань та Бада займаються малі народності, які виготовляють чай споконвіку.
Перший пуер Менхай купити можна було під марками CNNP (China National Native Produce & Animal by Products Import & Export) та Чжун Ча (中茶). У 1989 році з'явилася знаменита сьогодні марка Та І (大益), Велика користь.
Фабрика продовжує вдосконалювати технології, щоб запропонувати чаеманам нові, смачні рецепти. У 2010 році на базі виробництва відкрили Інститут чаю, де працюють 120 фахівців та Академію сертифікованих майстрів. Нещодавно завдяки співробітникам Менхай вдалося культивувати чайний сорт Чжі Юань, відомий як «пурпурні нирки». Він уславився здатністю безпечно знижувати тиск.