Корисні властивості сушених ягід

Корисні властивості сушених ягід

25.06.2022
1

Корисні властивості сушених ягід (пастила, чай, сухофрукти):

Користь ягід смородини доведена давно. Ця рослина дуже популярна в Україні, і з його плодів роблять джеми, варення, мармелад, варять компоти, киселі, морси, використовують як начинку в пироги, тістечка та торти. Не меншим попитом користується також і чай з ягодами смородини. При цьому варто відзначити не тільки його дивовижний смак і аромат, але і також безсумнівну користь для організму. Оскільки кількість вітаміну С, що входить в хімічну формулу плодів, значно перевищує кількість в цитрусових, то такий напій можна вважати відмінним засобом проти авітамінозу. Також не варто забувати і про інші групи - вітамінах Е, А, В, а також про наявність калію, магнію, заліза, фосфору, інше. Крім того, потрібно відзначити і інші властивості ягоди смородини - здатність вітаміну К, також присутнього в ній, згущувати кров. Тому смородиновий чай рекомендовано пити людям з низьким згортанням крові. Необхідний він також для літніх людей, оскільки дає можливість підтримувати кардіосистему в нормі. Крім того, він допомагає заспокоїти нервову систему, відновити сили після важкого трудового дня, заряджаючи організм бадьорістю і позитивом. А постійне вживання зменшує ймовірність розвитку цукрового діабету і знижує «цукор» в крові.

Користь калини зумовлена наявністю в ній різних вітамінів, амінокислот, ефірних масел, пектинів і танінів. Чай з калиною рекомендується людям, у яких гіпертонія, атеросклероз, гастрит, коліт, виразки шлунка. Лікувальні властивості ягід червоної калини допомагають позбутися від спазмів судин, шкірних висипань і носових кровотеч. Застосування калини діє як заспокійливий засіб.

Шипшина корисна при застуді, так як є ефективним вітамінним і загальнозміцнюючим засобом. Корисні властивості, якими володіє шипшина, відновлюють захист організму і зміцнюють імунну систему. Застосування чаю з шипшиною перешкоджає утворенню згустків в сечовий системі, стимулює фібриноліз, розчиняє холестеринові бляшки. Плоди шипшини - вітамінний скарб осені.

У Закарпатті їх збирають перед заморозками, щоб підготуватися до сезону вірусів і застуд. Терпкий і кислуватий відвар шипшини п'ють для загального зміцнення, здоров'я судин і розуму. Ягоди дикої троянди випереджають лимони за кількістю аскорбінової кислоти. Вітамін С - головний компонент, яким пояснює шипшина корисні властивості. Підтримці імунітету також служать вітаміни групи В, РР і мінеральні солі. У плодах багато заліза, що усуває анемію і не допускає занепад сил. Багатий склад робить корисною шипшину при схудненні. Недоліки мізерного меню заповнює чашка низькокалорійного настою.

Шипшина - чай ​​для гіпертоніків і всіх, хто дбає про чистоту судин. Він зміцнює капіляри і розчиняє відкладення холестерину. Також корисна шипшина для нирок і мозку. Відвар-діуретик виганяє інфекції, регулює якість крові і сповільнює старіння. Чи має шипшина протипоказання? Звичайно трохи - особисту непереносимість і алергію. Дозовано застосовують шипшину при вагітності і після, вигодовуючи грудьми - заради колагену і вітамінів. Лісова шипшина, користь і шкода її ягід відомі всім. Але чай з квітковим ароматом заслуговує на окреме і тривале знайомство.

Ожина - ягода, що приносить користь не тільки в свіжому вигляді. Практично всі корисні нутрієнти якісно зберігаються при сушінні, тому досить часто вона входить в збори лісових чаїв. Ароматна, трохи кислувато-терпкий і неймовірно корисна, вона передає свій незабутній смак напоям, сприяючи вгамування спраги і насичуючи організм різними компонентами. Калорійність ожини, незважаючи на яскраво виражену солодкість, є дуже низькою. Тому чаї, до складу яких вона входить, вважають за краще регулярно пити людям, що стежать за своєю фігурою.

Запашний, смачний напій, безсумнівно, подарує багато приємних хвилин, допоможе підняти настрій, зміцнить імунітет. Завдяки цій чудовій ягоді він насичує людський організм органічними кислотами, вітамінами групи В, А, С, Е, К, мікро- і макроелементами у вигляді калію, кальцію, магнію та інше. Хороша ожина для схуднення, але також вона дозволяє отримати протизапальний, жарознижуючий ефект, зміцнити стінки кровоносних судин, нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Крім того, чай з нею дуже корисно пити при діабеті, запаленні суглобів, простудних захворюваннях, ангіні та інших недугах. Також є перевірені дані і про протидіабетичні дії цієї диво-ягоди.

Плоди червоної горобини корисні під час міжсезонної депресії завдяки наявності в ній вітаміну Р. Що знаходиться в горобині каротин підвищує гостроту зору. Вміст вітаміну С сприяє зміцненню стінок   капілярів і судин і допомагає з проблемами, пов'язаними з порушенням сну. Корисна   червона горобина при частих запорах, при гіпертонії проблеми з сечовипусканням.

  Ягоди малини містять вітаміни А, В, С, В1, В2, РР, органічні кислоти та їх солі, фолієва   кислота, близько 11% цукрів, таких як фруктоза, глюкоза, сахароза), а в насінні малини   міститься до 22% жирної олії. Малина більш багата на залізо, ніж інші плодові   культури.  Малина найбільш нешкідлива для людей, схильних до алергій, тому це перша ягода, яку вводять до раціону немовлятам. Лікування малиною підвищує імунітет.

Ягоди ялівцю виступають як сечогінний засіб в чайних зборах. Властивості ягід ялівцю незамінні для лікування захворювань суглобів і кісток. Лікування ялівцем ефективно    при хворобах органів дихання, наприклад при бронхітах,   ларингіті, трахеїтах. Також ягоди мають бактерицидну, заспокійливу, болезаспокійливу   і загальнозміцнюючу дію.

   Високий рівень вітаміну С, яким багата обліпиха, допомагає збільшити поглинання   заліза організмом, тим самим забезпечуючи високий стійкий кровотік, оскільки залізо   є ключовим компонентом еритроцитів. Лікування обліпихою уповільнює процес   старіння, покращує зовнішній вигляд шкіри і волосся, допомагає збільшити клітинну   життєздатність. Використовують обліпиху при застуді.

Чай з ягодами чорниці багатий на антиоксиданти, які є хорошою профілактикою ракових захворювань. Лікувальні властивості чорниці пояснюються наявністю в ній безлічі елементів, таких як вуглеводи, калій, магній, фосфор, а також наявністю органічних кислот, таких як залізо, мідь і інші мінеральні речовини. У ягодах чорниці багато різних вітамінів: А, С, В1, B6, вітамін РР.

Чорна бузина містить аскорбінову кислоту, вітаміни В1 та В2, самбунігрин, каротиноїди, антоціанові глікозиди, хінну кислоту, хлорогенову кислоту, протизапальний фактор, дубильні та смолисті речовини.

Наявність рослинної клітковини і пектинових речовин дозволяє говорити про сприятливий вплив ягід ірги на травні функції і процеси утилізації метаболітів. Як відомо, клітковина і пектини практично не зазнають змін при проходженні по травному тракту, але завдяки розгалуженій молекулярній структурі, активно вбирають токсини і абсорбують солі важких металів, які згодом виводяться з організму під час дефекації.

Жимолость. Свіжі весняні ягоди — це те, що ми чекаємо всю зиму. Вони чудово смакують свіжими або використовуються в десертах, морозиві та консервах. Всього одна порція (чашка) ягід містить 4 грами клітковини, 24% вітаміну С, 25% марганцю і 36% відсотків вітаміну К. Крім того, там близько 84% води, а вся чашка має лише 85 калорій з 15 грамами вуглеводів.

Користь кизилу важко переоцінити: рослина здавна відома відмінними смаковими якостями та лікувальними властивостями. У китайській та тибетській медицині, стародавній Греції та країнах Азії кизил згадується у перших медичних трактатах   задовго до нашої ери. Він широко застосовувався для лікування багатьох хвороб: використовувалися всі частини рослини – від коріння, кори, гілок та листя до квітів, плодів та кісточок. Вживання кизилу запобігає виникненню багатьох хвороб: авітамінозу, зниження імунітету, діабету, серцево-судинних захворювань, порушень обміну речовин.

Полуниця. Таку кількість вітамінів як у полуниці, мають лише деякі цитрусові і це лише з врахуванням тих вітамінів, які містяться в шкірці. Якщо подумати: що легше з'їсти – півкілограма полуниць чи таку ж кількість лимонів, ягоди беруть верх.

Які вітаміни містяться в полуниці? Її хімічний склад багатий на аскорбінову кислоту та вітамін А. Разом ці вітаміни мають корисну властивість піднімати імунітет. Властивості вітаміну А також забезпечують нормальне сприйняття оком світла, особливо в темну пору доби.

Також у ягодах багато заліза, кальцію, фосфору, йоду, цинку, фолієвої та саліцилової кислоти, містяться вітаміни РР; В1; В2; В6; Е; С.



Наші цікавинки 😍
Відгуків1

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_viber icon_teleg icon_whatsapp icon_mes icon_email icon_callback